Drachtsters volbrengen Scandinavian Stage Race met Siberische husky's

Drachten -  Sandra en Han Berendschot uit Drachten berichtten ons vanuit Zweeds Lapland dat zij de International Scandinavian Stage Race met hun Siberische husky's hebben weten te volbrengen.

De race  werd door flinke wisselende weersomstandigheden aangepast. ,,We begonnen met een flinke dooiaanval", vertelt Sandrqa Berendschot. ,,Gelukkig kregen we op tijd sneeuw waardoor we alsnog alle 'stages' van de race hebben kunnen sleeën." Sandra en Han kunnen terugkijken op een zeer geslaagd evenement. ,,Het was een geweldig avontuur waarbij mens en dier behoorlijk op de proef zijn gesteld. Van enorme wind tot ijzige trails, en door een flink pak sneeuw van vijftig centimeter hebben wij deze tocht gesleed." Aangezien de omstandigheden in Lapland anders zijn dan in Nederland, werden de honden twee keer per dag gecheckt door een dierenarts. Als ze goedgekeurd werden mochten ze ingezet worden. ,,Onze honden verkeerden in topconditie zodat ze alle dagen mee konden." Er zijn drie 'stages' gesleed. De eerste dag werd er een pittige trail van 45 kilometer gereden, de bergen in. Deze trail heeft Han Berendschot gesleed met de honden. Dag twee was er twee keer een start van vijftien kilometer. deze trail ging door bergjes en over een Fjall. ,,Deze trail was zo goed dat de honden deze met een gemiddelde snelheid van achttien kilometer per uur hebben afgelegd", vertelt Sandra trots. De laatste dag was een uitdaging met flinke sneeuwomstandigheden en bivak. Het had zo flink gesneeuwd dat van de runners van de slee stappen bijna geen optie was, maar het team moest gezekerd worden. Eenmaal van de runners ging Sandra Berendschot met een borstcrawl door de sneeuw: ,,er was bijna geen doorkomen aan. Ik stond er tot mijn middel in, waarbij nog acht honden stonden te springen aan de slee. Middels carabijnhaken, spanbanden en ijzerenlijnen hebben we ons team kunnen vastmaken aan de bomen. Daarna werd er door de organisatie stro verzorgd waarop de honden heerlijk konden uitrusten." Het avontuur is nog niet voorbij voor de Drachtsters: ,,We zijn nog in Zweden om heerlijk te sleeën met ons team, we genieten elke dag van het prachtige landschap in Lapland."